Szczepienia Covid-19 dla osób powyżej 12 lat

Krótkie terminy na szczepionkę Pfizer !

- poprzez infolinię 989

- online

- mailowo: lubon@med-lux.pl

 

 

 

 

Polub nas na Facebooku

O nas

Podmiot Leczniczy CENTRUM MEDYCZNE MED-LUX został utworzony przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością MED-LUX i zarejestrowany w Rejestrze Zakładów Medycznych Wojewody Wielkopolskiego dnia 9.02.2001 pod numerem 30 – 01298. Oferujemy szeroki zakres usług medycznych, wykonujemy ponad 40 000 usług rocznie w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnych ubezpieczeń. Nasze usługi medyczne kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i zakładów pracy.

Posiadamy dwie specjalistyczne przychodnie lekarskie: w Przeźmierowie i Luboniu. Współpracujemy z największymi prywatnymi ubezpieczycielami w Polsce.  W naszych przychodniach pracuje ponad 50 lekarzy ponad 25 specjalności.

Istniejemy od ponad 10 lat stale poszerzając zakres naszej działalności, inwestując w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną, dzięki czemu dysponujemy pełnym zapleczem diagnostycznym, co umożliwia wykonywanie takich badań, jak m.in.: echokardiografia, badanie holterowskie, spirometria, RTG, Doppler kolorowy, USG, KTG, pole widzenia, badanie ciśnienia w gałce ocznej, videoskopia nosa i krtani oraz pełen zakres badań laboratoryjnych.

Oferuje pełną opiekę medyczną - od badań diagnostycznych, konsultacje u lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, fizjoterapię, aż po usługi Medycyny Pracy w formie badań profilaktycznych.

Przychodnie lekarskie Med-Lux otrzymały Certyfikat ISO 9001: 2008 na zarządzanie jakością usług medycznych i diagnostycznych. Certyfikat ISO został nadany po raz pierwszy w 2002 r. i jest systematycznie odnawiany.

Nasz cel to zadowolenie klienta na każdym etapie usługi.

Certyikaty

Przychodnie lekarskie Med-Lux otrzymały Certyfikat ISO 9001: 2015 na zarządzanie jakością usług medycznych i diagnostycznych. Certyfikat ISO został nadany po raz pierwszy w 2002 r. i jest systematycznie odnawiany.

Certyikaty

Narodowy Fundusz Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia
Narodowy Fundusz Zdrowia

W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz odpłatnie świadczymy usługi z zakresu:

Podstawą skorzystania z wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest posiadanie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz ważne ubezpieczenie zdrowotne weryfikowane w systemie eWUŚ na podstawie numeru PESEL w dniu wizyty.

Lekarze specjaliści Prywatni oraz w ramach prywatnych ubezpieczeń

Diagnostyka

Diagnostyka kardiologiczna

EEG

EEG

Elektroencefalografia to nieinwazyjna metoda zapisu czynności mózgu za pomocą rozmieszczonych na powierzchni głowy elektrod. Badania EEG są wykonywane dla monitorowania i diagnozy w padaczki, zaburzeń snu oraz innych chorób mózgu.

Spirometria

Spirometria

Badanie pozwalające określić objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego, wykonuje się ją do rozpoznania i kontroli efektów leczenia chorób układu oddechowego.

Medycyna Pracy

Informacje dla pracowników

W celu wykonania badań Medycyny Pracy konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna lub osobista.

Na badanie laboratoryjne należy przyjść na czczo, na badanie ogólne moczu należy przyjść z porannym moczem w pojemniku dostępnym w aptece lub przychodni.

 • W celu wykonania badań wstępnych lub okresowych potrzebne jest skierowanie od zakładu pracy określające stanowisko pracy. Na skierowaniu powinna się znajdować pieczątka zakładu pracy z jego pełną nazwą, adresem i NIPem.
 • W celu wykonania badań kontrolnych oprócz skierowania wymagane jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego o zdolności do ponownego podjęcia pracy. Jeżeli aktualne badania nie były wykonywane w naszej placówce, prosimy o kopię konsultacji i wyników badań z ostatnich badań okresowych. W przypadku ich braku będą jeszcze raz u nas wykonane.
 • W celu przedłużenia ważności badań sanitarnych konieczne jest posiadanie książeczki sanitarnej wraz z wynikiem badań kału – książeczkę sanitarną wydaje Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.


Zakończenie badań skutkuje wydaniem oryginału opinii lekarza Medycyny Pracy o zdolności do pracy na danym stanowisku w dwóch kopiach.

Informacje dla firm

Poradnia Medycyny Pracy oferuje:

 • Badania wstępne osób przyjmowanych do pracy na skierowanie zakładu
 • Badania kontrolne w przypadku choroby powyżej 30 dni
 • Badania okresowe zgodnie z zajmowanym stanowiskiem.
 • Badania sanitarne dla stanowisk mogących przenosić zakażenia
 • Szczepienia ochronne i profilaktyczne (przeciwko tężcowi, żółtaczce itp., także przeciwko grypie)
 • Udział lekarza Medycyny Pracy w Komisji BHP Zakładu.
 • Badanie kierowców i kandydatów na kierowców.
 • konsultacje specjalistyczne, wykonywanie na zlecenie lekarza Medycyny Pracy u osób ze szczególnym narażeniem (okulista, laryngolog, neurolog).

Na miejscu i w czasie jednej wizyty wykonujemy wszelkie potrzebne badania dodatkowe – w tym lekarze specjaliści i własna baza diagnostyczna - laboratorium, rentgen, pracownia EKG, USG, audiometria i spirometria, psychotesty.

Densytometr

Densytometr

Densytometria jest skuteczną metodą diagnostyczną wykrywania osteoporozy techniką DEXA (Dual Energy X-ray Absorptiometry), badająca gęstość mineralną tkanki kostnej. Pozwala ona w większości przypadków przewidzieć, komu grożą złamania kręgów kręgosłupa, nadgarstka, kości przedramienia czy szyjki kości udowej. Badanie nie wymaga ze strony pacjenta żadnego szczególnego przygotowania, pacjent leży na sole densytometrycznym przez kilkanaście minut w czasie których aparat bezboleśnie ocenia gęstość wybranych kości.

Wynik badania densytometrycznego interpretuje lekarz, ale pacjent łatwo może odczytać, czy gęstość jego kości jest w normie, cierpi na osteopoenię, czy już ma osteoporozę.

W porę rozpoczęte leczenie osteoporozy jest skuteczne i chroni przed złamaniami kości.

Oferta prywatnych ubezpieczeń

Przychodnia Lekarska Med-Lux świadczy usługi w ramach następujących prywatnych firm ubezpieczeniowych:

Podstawą do przyjęcia w ramach prywatnych ubezpieczeń jest posiadanie przed wizytą ważnej karty ubezpieczyciela i pomyślne przejście weryfikacji zakresu przysługujących usług.

Zakres usług wykonywanych w ramach prywatnych ubezpieczeń i sposób weryfikacji zależy od rodzaju firmy ubezpieczeniowej i wykupionego zakresu usług. Med-Lux

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE MED-LUX LUBOŃ
Ul. Żeromskiego 1 / wejście od ul. Fabrycznej
62-030 Luboń
e-mail: med-lux@med-lux.pl

Rejestracja
tel. 61 8 139 223

Laboratorium tel. 663 680 333

e-mail:bokPoznan@diag.pl

poniedziałek - piątek 7:00 - 12:00


Medycyna Pracy – współpraca z firmami
e-mail: a.wozniak@med-lux.pl
tel. 61 8 139 223


Czynne:


Rejestracja
poniedziałek – piątek

 


8:00 – 18:00

Laboratorium
Poniedziałek – piątek

 
8:00 – 11:00
     

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego

Płatności kartą

Akceptujemy następujące rodzaje kart płatniczych obsługiwanych za pośrenictwem PolCard SA:

 • karty Visa (w tym Visa Electron)
 • karty Eurocard/MasterCard oraz Maestro
 • karty Diners Club
 • karty Ame­ri­can Express
 • karty JCB
 • karty V-pay
 • kra­jowe karty PolCard
 • kra­jowe karty PBK Hermes