Leczenie astmy Luboń, Przeźmierowo • okolice Poznania

lek. med. Teresa Waszak-Mroczyńska - specjalista pulmonolog (dziecięcy) - PRZEŹMIEROWO

lek. med. Anna Sokołowska-Ziętek - specjalista pulmonolog, alergolog, pediatra - PRZEŹMIEROWO

dr. n. med. Marta Lembicz - specjalista pulmonolog - PRZEŹMIEROWO

lek. med. Małgorzata Kędziora - specjalista pulmonolog (dziecięcy) - PRZEŹMIEROWO

dr n. med. Małgorzata Rzymkowska - specjalista pulmonolog (dziecięcy) - LUBOŃ

 

Med-Lux proponuje swoim pacjentom leczenie astmy oskrzelowej. Jest to choroba przewlekła, która ma wpływ na drogi oddechowe. Astma powoduje niekontrolowany skurcz oskrzeli, który bez odpowiedniej reakcji może być groźny dla życia. Nasze przychodnie specjalistyczne zapewniają pacjentom pomoc wykwalifikowanych lekarzy i profesjonalnych pielęgniarek. W placówkach Med-Lux przeprowadzisz, więc diagnostykę i otrzymasz leczenie.

Astma oskrzelowa – czym jest?

Astma oskrzelowa powoduje niekontrolowane skurcze oskrzeli i gromadzenie się w nich gęstego śluzu. Prowadzi to do ograniczenia wydolności dróg oddechowych. Dodatkowo stan zapalny w organizmie trwa bez przerwy. Wszystko to sprawia, że astma jest uznawana przez WHO za jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych. Dlatego też leczenie astmy u dzieci i osób dorosłych jest tak ważne.

Leczenie astmy – kiedy zgłosić się do lekarza?

Kto powinien zgłosić się na leczenie astmy w przychodni w Luboniu lub Przeźmierowie? Wszelkie objawy tej choroby związane są z problemami w przepływie powietrza przez oskrzela. Typowymi objawami są:

  • świsty słyszalne przy oddychaniu;
  • kaszel;
  • ucisk;
  • obrzęk błony śluzowej.

Dodatkowo wyraźnym objawem astmy są niekontrolowane napady duszności. Jeżeli zauważasz te objawy u siebie lub u dziecka, to zgłoś się na leczenie astmy oskrzelowej do naszych przychodni.

Leczenie astmy Przeźmierowo i Luboń – jak wygląda diagnostyka?

Przychodnia Przeźmierowo i Przychodnia Luboń proponuje profesjonalną pomoc specjalistów. Diagnozowanie w naszych przychodniach polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Astma alergiczna i jej leczenie to również badanie przedmiotowe. Polega na ocenie charakterystycznych objawów występujących u Ciebie lub Twojego dziecka. Alergolog Przeźmierowo i Luboń wykona też spirometrię, dzięki któremu oceni pracę układu oddechowego.

Leczenie astmy oskrzelowej – odpowiednia terapia dobrana przez specjalistę

Leczenie astmy oskrzelowej polega na łagodzeniu dolegliwości i zapobieganiu zaostrzeniom. Odpowiednią terapię zaleca lekarz. Leczenie astmy w placówce w Przeźmierowie i Luboniu przeprowadzane jest przez wykwalifikowany personel i polega na:

  • podawaniu leków podtrzymujących i kontrolujących przebieg choroby. Są to sterydy wziewne, leki przeciwleukotrienowe i długo działające β2-mimetyki;
  • zapisaniu środków doraźnych, które są używane w przypadku nagłego skurczu oskrzeli i duszności. Są to między innymi krótko działające antycholinergiki, krótko działające β-mimetyki.

Leczenie astmy pozwala chorym na polepszenie jakości życia. Dodatkowo pacjenci zmniejszają ryzyko poważnych skutków ubocznych takich jak uszkodzenie oskrzeli.

Zapraszamy do skorzystania z leczenie astmy w Med-Lux Przeźmierowo i Luboń.

Formularz Kontaktowy

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego