Badania profilaktyczne, Poznań

Badania profilaktyczne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywane w Med-Lux:

 • Program profilaktyki chorób układu krążenia

  Program adresowany jest do osób które:

  a)     mają 35, 40, 45, 50, 60 lub 65 lat ;

  b)     u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia, obciążonych następującymi czynnikami ryzyka:

  W ramach programu pacjent ma wykonane badanie glukozy, cholsterolu całkowitego, HDL, LDL i trójglicerydów, badanie ciśnienia tętniczego, wagi i wzrostu, BMI oraz wyznaczone ryzyko choroby układu krążenia przez lekarza.

 

 • Program profilaktyki grypy - bezpłatne dla mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne w wieku 60+

 • Program profilaktyki raka szyjki macicy

  Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Polska jest wśród krajów o najwyższej zachorowalności na ten rodzaj nowotworu. Jego rozpoznanie jest możliwe tylko dzięki cytologii. To bezpieczne i bezbolesne badanie, które pozwala na wykrycie nie tylko wczesnych postaci tego nowotworu ale także stanów przednowotworowych oraz innych zmian na szyjce macicy (nadżerki, stany zapalne), które nieleczone mogą doprowadzić do jego powstania.

  To bardzo ważne, aby badanie cytologiczne wykonywać regularnie, gdyż tylko taka cytologia może wykryć raka szyjki macicy we wczesnym stadium, co daje prawie 100% szansę na jego wyleczenie.

  Zapraszamy na badania w ramach Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy w ramach NFZ. Wszystkie testy wykonywane są przez wysoce wykwalifikowaną i przeszkoloną położną, a niepokojące wyniki kierowane są do szybkiej dalszej diagnostyki i leczenia.

  Zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 do 59 lat, które nie miały wykonywanej cytologii w ramach NFZ w czasie ostatnich 3 lat
 • Mammografia - wykonywana kilka razy w roku w mammobusie przed przychodnią - informacja o postoju mammobusa na stronie Facebook

 

 • Program profilaktyki gruźlicy - adresowany jest do osób powyżej 18. roku życia, które nie miały w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, a w szczególności:

  a)     miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą;

  b)     mają trudne warunki życiowe, mogące znacząco wpłynąć na wystąpienie choroby (osoby niepełnosprawne, obciążone długotrwałą chorobą, obciążone problemem alkoholowym i narkomanią, bezdomne, długotrwale bezrobotne).

  c)     program wykonywany w formie ankiety w Poradni Pielęgniarki POZ

Formularz Kontaktowy

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego