Odczulanie Luboń, Przeźmierowo • okolice Poznania

ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE:

dr Justyna Rakowicz - specjalista alergolog - PRZEŹMIEROWO

dr Anna Sokołowska - Ziętek - specjalista alergolog, pulmonolog, pediatra - PRZEŹMIEROWO

dr n. med. Katarzyna Olejniczak - specjalista alergolog - PRZEŹMIEROWO

lek. med. Magdalena Rauhut-Klaban - specjalista alergolog - PRZEŹMIEROWO

dr n. med. Małgorzata Rzymkowska - specjalista alergolog, pulmonolog - LUBOŃ

 

Katar, kaszel, zaczerwienione oczy, to objawy alergii, z którymi muszą się zmagać osoby mające uczulenia. Odczulanie to metoda leczenia, dzięki której można je złagodzić lub całkowicie wyeliminować. Med-Lux to przychodnie specjalistyczne, które proponują diagnostykę i leczenie alergii, w tym przeprowadzają odczulanie dla mieszkańców Poznania i okolic. Jeżeli chcesz pozbyć się uciążliwych objawów alergii, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

Odczulanie – na czym polega?

Odczulanie działa na przyczyny alergii, a nie na objawy, jak leki antyalergiczne. Jest więc jedyną metodą, która może spowodować cofnięcie się objawów. Sposoby na odczulanie są dwa. Można wykorzystać środki doustne lub zastrzyki. Podanie szczepionki doustnej polega na tym, że pacjent trzyma pod językiem szczepionkę, którą później połyka. Odczulanie za pomocą zastrzyku polega na wstrzykiwaniu choremu alergenów, na które jest uczulony. Terapia zaczyna się od podawania małych dawek, które z czasem są zwiększane. Pierwsza faza polega na tym, że preparat podaje się w odstępach 7-14 dni. W fazie podtrzymującej dawkę alergenu podaje się co 4-6 tygodni. Cały proces trwa od 3 do 5 lat, a jego celem jest zmniejszenie wrażliwości pacjenta na czynnik wywołujący. Odczulanie można wykonywać na przykład na:

  • kota;
  • roztocza;
  • psa;
  • pyłki;
  • trawy;
  • kurz.

Odczulanie – kto decyduje o podjęciu leczenia?

To alergolog Przeźmierowo i Luboń decyduje na skierowanie pacjenta na odczulanie. W pierwszej kolejności więc musisz udać na wizytę do lekarza. Przychodnia w Luboniu i Przychodnia w Przeźmierowie przyjmuje pacjentów zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatnie. Z usług mogą również skorzystać osoby posiadające pakiet w prywatnych firmach ubezpieczeniowych.

Przychodnia Przeźmierowo i Przychodnia Luboń prowadzą poradnię alergologiczną dla dzieci i dla dorosłych.

Odczulanie w Med-Lux – dlaczego warto?

Nasza oferta jest dostosowana do potrzeb każdego klienta. Proponujemy odczulanie prywatne i na NFZ, dzięki temu możesz wybrać opcję, która bardziej Ci odpowiada. W Med-Lux będziesz pod opieką wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek. Możesz więc liczyć na dobrą diagnozę i odpowiednio dobrane leczenie. Nasi lekarze Ci wszystko dokładnie wytłumaczą, dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie kolejne kroki będą czekać Cię podczas leczenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty odczulania w Przychodni w Przeźmierowie i Luboniu zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Formularz Kontaktowy

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego