Leczenie kataru siennego Luboń, Przeźmierowo • okolice Poznania

ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE:

dr Justyna Rakowicz - specjalista alergolog - PRZEŹMIEROWO

dr Anna Sokołowska - Ziętek - specjalista alergolog, pulmonolog, pediatra - PRZEŹMIEROWO

dr n. med. Katarzyna Olejniczak - specjalista alergolog - PRZEŹMIEROWO

lek. med. Magdalena Rauhut-Klaban - specjalista alergolog - PRZEŹMIEROWO

dr n. med. Małgorzata Rzymkowska - specjalista alergolog, pulmonolog - LUBOŃ

 

Med-Lux to przychodnia, która swoim pacjentom proponuje leczenie kataru siennego. Dolegliwość ta inaczej nazywana jest alergicznym nieżytem nosa (ANN). Większość pacjentów go ignoruje, ponieważ jest traktowany jak zwykły katar. Jednak w dłuższej perspektywie katar sienny może skutecznie utrudniać normalne funkcjonowanie i prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też nasze przychodnie specjalistyczne proponują kompleksowe leczenie kataru siennego.

 

Katar sienny – czym jest?

Czym jest katar alergiczny? To nieżyt nosa, którego przyczyną jest alergia. Może pojawiać się sezonowo i być reakcją na pyłki:

 • brzozy;
 • leszczyny;
 • bylicy pospolitej;
 • babki lancetowej;;
 • żyta;
 • kostrzewy łąkowej.

Alergiczny nieżyt nosa może również być całoroczny. W takim przypadku jest spowodowany alergiami na sierść psa, kota, kurz czy roztocza. Jeżeli zmagasz się z jednym z powyższych, to zgłoś się do nas. Oferujemy leczenie kataru siennego zarówno w Przychodni w Luboniu, jak i Przeźmierowie.

 

Leczenie kataru siennego – objawy towarzyszące

Wodnisty i cieknący nos to podstawowy objaw alergicznego nieżytu nosa. Ale jakie są inne objawy kataru siennego? Leczenie kataru siennego w naszych placówkach w okolicach Poznania zaczyna się od dokładnego wywiadu lekarskiego. Lekarze specjaliści będą chcieli się dowiedzieć, czy występuje u Ciebie:

 • zatkany nos;
 • kichanie;
 • upośledzony węch;
 • swędzące i łzawiące oczy;
 • kaszel;
 • ból głowy.

Następnie lekarz alergolog Przeźmierowo i Luboń zleca wykonanie badań krwi lub wykonuje testy skórne punktowe lub badania z krwi. Dzięki tym badaniom jest w stanie stwierdzić, jakie alergeny powodują u Ciebie katar sienny.

 

Katar alergiczny – leczenie

Jak wygląda leczenie kataru siennego w przychodni w Przeźmierowie i Luboniu? W zależności od przypadku lekarz może przepisać leki antyhistaminowe oraz kortykosteroidy w postaci aerozolu. Leczenie kataru siennego w Med-Lux Przeźmierowo i Luboń polega również na immunoterapii swoistej. Jest to tak zwane odczulanie. Polega na podawaniu alergikowi dawek szczepionki, które zawierają alergeny, na które jest uczulony. Celem tej terapii jest trwałe nabycie tolerancji immunologicznej na alergeny. Pozwala to zredukować dawki leków lub całkowicie je odstawić.

Leczenie kataru siennego – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kataru siennego w placówce w Przeźmierowie i Luboniu? W naszych przychodniach znajdziesz profesjonalnych lekarzy i personel medyczny. Dzięki temu wiesz, że decydujesz się na pomoc ludzi z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu dobrze przeprowadzą Cię przez proces leczenia. Pamiętaj również, że leczenie kataru siennego jest bardzo ważne, ponieważ zaniedbanie tematu może prowadzić do poważnych konsekwencji i rozwinięcia się astmy oskrzelowej.

Przychodnia Przeźmierowo i Przychodnia Luboń – zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych alergologów.

Formularz Kontaktowy

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego