Poradnia Pomocy Palącym

Skuteczna i profesjonalna Poradnia Pomocy Palącym w Przeźmierowie

Zachęcamy wszystkie osoby borykające się z problemem uzależnienia od tytoniu do wizyty w naszej bezpłatnej Poradni Pomocy Palącym. Jest to miejsce refundowane przez NFZ, działające w oparciu o program profilaktyki chorób odtytoniowych. Profesjonalna pomoc w rzuceniu palenia jest tutaj zapewniana przez wykwalifikowany zespół, w skład którego wchodzą psychoterapeuta, dietetyk, a także personel medyczny.

Przekonujące argumenty za tym, by rzucić palenie

Palenie tytoniu jest chorobą przewlekłą, która bez wątpienia wymaga leczenia. Nikotyna zawarta w papierosach powoduje epidemię chorób odtytoniowych, w tym POChP, czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Nie od dzisiaj wiadomo też, że palenie znacząco pogarsza stan zdrowia społeczeństwa. Papierosy to prawdziwa pożywka dla nowotworu płuc, choroby wieńcowej, astmy oskrzelowej, a także czynnik podwyższający ryzyko udaru mózgu.

Statystyki dotyczące negatywnych konsekwencji palenia papierosów

Poradnia Pomocy Palącym

Warto podkreślić, że rak płuca występuje prawie wyłącznie u palaczy tytoniu. Palenie jest przyczyną ok. 60% wszystkich zgonów na nowotwory złośliwe u mężczyzn w średnim wieku. Stanowi także główny czynnik ryzyka zachorowania na:

  • POChP, 
  • raka krtani,
  • pęcherza moczowego,
  • chorób układu krążenia.

U kobiet palenie tytoniu przyczynia się znacząco do zachorowania na raka szyjki macicy. Należy również zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ palenia biernego na dzieci i inne osoby niepalące. Także w czasie ciąży palenie czynne i bierne wpływa niekorzystnie zarówno na przebieg ciąży, jak i rozwój płodu.

Swobodny dostęp dla każdego pacjenta

Wizyta w poradni nie wymaga wcześniejszego składania deklaracji czy posiadania skierowania. Nie ma znaczenia czy ktoś pali od kilkunastu lat, od roku czy od kilku miesięcy. W każdym z przypadków warto jak najszybciej zgłosić się po pomoc do Poradni Pomocy Palącym. Jest to przyjazne miejsce z wykwalifikowanym personelem, które pozwala uwierzyć, że skuteczne rzucenie palenia jest możliwe.

Skorzystaj z oferty pomocy w rzucaniu palenia

Do bezpłatnej Poradni Pomocy Palącym w Przeźmierowie zapraszamy także mieszkańców okolicznych miejscowości, takich jak:

  • Rokietnica, Pawłowice, Kokoszczyn, Góra, Rumianek, Tarnowo Podgórne,
  • Jankowice, Lusówko, Lusowo, Sierosław, Zakrzewo, Dąbrówka, Dąbrowa, Skórzewo, Wysogotowo, Batorowo, Przeźmierowo,
  • Smochowice, Baranowo, Swadzim, Sady, Chyby, Kobylniki, Rogierówko, Napachanie, Kiekrz, Starzyny.

Formularz Kontaktowy

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego