Internista Przeźmierowo, Luboń • okolice Poznania

lek. med. Elżbieta Bruszewska - specjalista chorób wewnętrznych - Przeźmierowo

lek. med. Krzysztof Pawlak - specjalista chorób wewnętrznych - Przeźmierowo

lek. med. Justyna Cal-Kocikowska - specjalista chorób wewnętrznych - Luboń

 

Internista jest lekarzem pierwszego kontaktu, zajmującym się diagnostyką i terapią chorób wewnętrznych. To szeroka specjalizacja, dlatego do niego udajemy się w pierwszej kolejności, gdy pojawią się niepokojące objawy. Przychodnia lekarska Med-Lux świadczy usługi internistyczne w ramach poradni internistycznej w Luboniu oraz w Przeźmierowie koło Poznania

Internista a lekarz rodzinny

Potocznie o interniście mówi się, że jest lekarzem rodzinnym. Istnieje jednak rozróżnienie tych dwóch pojęć. Internista jest osobą, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, lekarz medycyny rodzinnej posiada uprawnienia do diagnozowania, wykonywania badań i leczenia w zakresie pediatrii, interny, tzw. małej chirurgii i ginekologii. Interniści zajmują się tylko pacjentami dorosłymi.

Internista blisko domu w Med-Lux

Szukasz dobrego internisty w pobliżu miejsca zamieszkania? Poradnia internistyczna Med-Lux z oddziałem w Przeźmierowie oraz Luboniu zapewnia kompleksową opiekę pacjentom z Poznania i okolic. Dogodna lokalizacja centrum medycznego umożliwia skorzystanie z usług internisty blisko domu - to funkcjonalne i komfortowe rozwiązanie. Prawidłowa i szybka diagnoza lekarza internisty jest nieodzowna do wczesnego wykrywania chorób zagrażających życiu pacjentów. Internista zajmuje się rozpoznawaniem chorób następujących układów:

 • krążenia, 
 • oddechowego,
 • pokarmowego,
 • moczowego,
 • hormonalnego,
 • krwiotwórczego,
 • immunologicznego,
 • narządów ruchu.

Kieruje także pacjentów na badania diagnostyczne, a po odczytaniu wyników i stwierdzeniu nieprawidłowości zdrowotnych ordynuje kurację. W przypadkach wymagających konsultacji z lekarzem innej specjalności, kieruje pacjenta do odpowiedniej poradni

Lekarz ogólny w ramach opieki w zakresie medycyny rodzinnej zajmuje się również szeroko pojętą profilaktyką różnego typu chorób – np.:

 • sezonowych,
 • przewlekłych,
 • cywilizacyjnych.

Po ich zdiagnozowaniu prowadzi leczenie, kontroluje na bieżąco postępy w powrocie do zdrowia, wspomaga rehabilitację i rekonwalescencję.

Dobry lekarz internista blisko Poznania

Aby skorzystać z kompleksowych usług medycznych nie musisz już jeździć na drugi koniec miasta! Poradnia internistyczna w Med-Lux świadczy usługi w Przeźmierowie oraz Luboniu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług również pacjentów z miast takich jak: Skórzewo, Tarnowo Podgórne, Rokietnica, Dopiewo, Buk, Dąbrówka, Kaźmierz, Komorniki, Szamotuły.

Formularz Kontaktowy

Administratorem Pana/ Pani danych osobowych będzie Med-Lux sp. z o.o., której siedziba mieści się przy ul. Rynkowej 63, 62-081 w Przeźmierowie. Ma Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego